Warszawa
Shanghai
New Delhi
Nowy York

Wybierz wersję językową:

Wysyłka lotnicza zwierząt 16/01/2019

IGS wyspecjalizował się w wysyłce lotniczej zwierząt domowych w dowolne miejsce na świecie. Przeprowadzki, wystawy zwierząt, specjalistyczne transporty dla ZOO. Zapraszamy do składania zapytań.

Jedną z szerokiej gamy usług jakie oferujemy dla Państwa jest wysyłka żywych zwierząt jako „cargo”. Korzystając z naszych umów podpisanych z liniami lotniczymi możemy zaoferować siatkę bezpośrednich połączeń Polskich Linii Lotniczych LOT, oraz połączenia tranzytowe oferowane przez takie linie jak; Air France, KLM, Lufthansa, British Airways, Czech Airlines, TAP i inne...

Jedną z zasad transportu „z przesiadką” jest aby drugie połączenie było do portu docelowego, ze względu na specyfikę transportu praktycznie brak jest możliwości dokonania dalszego tranzytu w innym kraju. Warunki transportu jakie muszą spełniać wysyłane zwierzęta i gatunki dla linii lotniczych są ściśle określone przepisami IATA i LAR /Live Animals Regulations/, które określają między innymi odpowiednią budowę i wielkość transportera, zapewnienie wentylacji, dostęp do pokarmu czy wody, ilość w kontenerze, itp.. Wszystkie te szczegóły są odpowiednio opisane i w pełni respektowane przy akceptacji zwierzęcia do transportu, a naszym zadaniem jest poinformowanie Państwa o tych szczegółach.

Drugim warunkiem wysyłki zwierząt jest dokumentacja weterynaryjna, zwierzęta poruszające się po krajach Unii Europejskiej muszą byś zaopatrzone w paszport z odpowiednimi wpisami wymaganymi przez dane Państwo. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 576/2013. Więcej istotnych informacji na stronie http://www.vetpol.org.pl/. Do wywozu po za Unie Europejską zazwyczaj wymagane jest dodatkowo „świadectwo zdrowia” wystawione przez uprawnionego Powiatowego Lekarza Weterynarii a do krajów bardziej egzotycznych dodatkowe pozwolenia na wwóz lub inne.

Jeśli spełnimy warunki transportu i weterynaryjne pozostaje pytanie, ile kosztuje wysyłka ? Podstawą do wyliczenia kosztów przelotu jest waga brutto zwierzęcia z oraz wymiary transportera. Wagę objętościową wyliczamy mnożąc wymiary – długość x szerokość x wysokość w centymetrach a otrzymany wynik dzielimy przez 6000. Np. Typowa klatka ATLAS 40 o wymiarach 68/48/45, przeliczamy 68x48x45 =146880:6000 = 24,48 - otrzymany wynik jest wagą płatną i zaokrąglony do pełnych zaczętych kilogramów /25 kg/ będzie podstawą do wyliczenia kosztów transportu o ile będzie wyższa od wagi brutto. Ze względu na ilość miejsc docelowych oraz różnych wielkości transporterów nie jesteśmy w stanie przedstawić kosztów do każdego lotniska osobno, w celu kalkulacji prosimy o kontakt.

Na koniec chcielibyśmy uświadomić Państwu odpowiedzialność przewoźnika  jaka na nim ciąży, przez zachowanie wszelkich procedur określonych przepisami tak aby powierzony do transportu zwierzak szczęśliwie doleciał do miejsca przeznaczenia, a jest to naszym wspólnym celem.

Pozostałe aktualności


16/01/2019 Fracht kolejowy z Chin
30/03/2017 Zapraszamy na Targi WorldFood 2017 w Warszawie
30/03/2017 Zapraszamy na Targi Transport Logistics 2017 w Monachium
07/01/2016 IGS został partnerem logistycznym Wystawy Kotów Rasowych.
08/06/2015 Jako partner logistyczny zapraszamy na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych
20/03/2015 Zapraszamy na targi Transport Logistic Messe München 2015
30/10/2014 Nowa siedziba IGS Schreiner GmbH.
22/10/2014 IGS Agencja Celna

© 2014 IGS.COM.PL
Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: Web-Profit S.C.