Drodzy Klienci,

Obecna sytuacją na rynku paliw, jest bardzo niestabilna i dynamicznie się zmienia. W głównej mierze wpływ na to ma konflikt zbrojny pomiędzy Rosją a Ukrainą, a także rosnący popyt na produkty ropopochodne, w stosunku do ich zbyt małej podaży. W konsekwencji od początku konfliktu stawka ON (netto) wzrosła przeszło o 40 % co mocno odbiło się na oczekiwaniach przewoźników oferujących transporty drogowe. W celu utrzymania ciągłości łańcucha dostaw, a także jakości naszych usług, jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia dodatku paliwowego kompensującego w/w sytuację.

Cena spedycji drogowej z ofert korygowana będzie o dodatek z poniższej tabeli wg następujących założeń:

Cena paliwa: Stawka hurtowa ON Orlen dostępna na stronie:

https://a.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/archiwum-cen.aspx?Fuel=ONEkodiesel&Year=2022

Data naliczenia dla przesyłek FCL: dzień roboczy poprzedzający załadunek kontenera na samochód (Import) lub data załadunku kontenera (export). Dotyczy to zarówno odwozów drogowych pełnokontenerowych z portów morskich, jak i terminali kolejowych.

Data naliczenia dla przesyłek LCL: dzień podjęcia towaru z magazynu (import) lub data załadunku przesyłki na samochód (export). Dotyczy to zarówno odwozów przesyłek drobnicowych, jak i kurierskich.

W/W dodatek paliwowy stosowany będzie począwszy od dnia 10.03.2022 (data pobrania kontenera z portu/terminala)

Tabela dodatku paliwowego:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IGS Schreiner sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany zarówno sposobu naliczania, jak i wartości dopłaty, a także anulowania jej zastosowania w każdym momencie. 

Z poważaniem,

IGS Schreiner Polska Sp. z o.o.